Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 787-62-06, 787-62-09
Декадний бюлетень

         У другій декаді березня на території області спостерігалась аномально тепла без суттєвих опадів погода. 15 березня, внаслідок проходження по території області холодного арктичного фронту та подальшого радіаційного вихолодження у нічні години, відбулось сильне похолодання.

      С е р е д н я за декаду температура повітря перевищувала норму на 4-5° і становила 5-7⁰ тепла. У минулому році в цей період було на 1-2о холодніше.

 М а к с и м а л ь н а температура повітря у першій половині декади у денні години підвищувалась до 15-20° тепла, поверхня грунту при цьому нагрівалась до 21-40º.

М і н і м а л ь н а температура повітря у найбільш холодні ночі, майже на всій території знижувалась до 4-10о морозу, поверхня грунту охолоджувалась на 1-2⁰ інтенсивніше.  

Слабкі  о п а д и спостерігались на всій території області упродовж 1-2 днів . Кількість їх за декаду становила 2-7мм, що відповідає 9-70% від декадної норми. У відповідній декаді минулого року випало 2-10мм опадів.

С е р е д н я за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я була значно нижчою за норму і становила 57-67%. М і н і м а л ь н а вологість повітря в окремих районах області упродовж 2-4 днів знижувалась до критичних для рослинності меж -30% і нижче.

В і т е р протягом декади був помірний, середня швидкість його не перевищувала 10-14 м/с.

За даними весняного обстеження посівів, проведеного агрометеорологами, озима пшениця на всіх спостережних ділянках кущилась. На 1м² в залежності від умов розвитку нараховувалось 281-425 рослин, 500- 935 стебел. На одній рослині сформувалось 1.5-2.2 стебла. Середня висота рослин становила 12-16см. Стан посівів добрий та задовільний. На спостережній ділянці у Мелітопольському районі області зареєстровано пошкодження посівів озимої пшениці гризунами на площі до 5%.

Станом на 17 березня вологозабезпеченість метрового шару грунту на посівах озимини була задовільна, в ньому містилось 98-125мм продуктивної вологи. На посівах ярого ячменю та гороху кількість корисної вологи в орному шарі грунту була в межах 15-29мм при достатніх для появи дружніх сходів 21-30мм.

У я р о г о ячменю та г о р о х у на окремих спостережних ділянках спостерігалось проростання зерна.

П о л ь о в і роботи. У господарствах тривала сівба ранніх ярих та зернобобових культур, проводили підживлення посівів озимої пшениці, проводились роботи по внесенню добрив. Погодні умови для проведення польових робіт були сприятливі.