У третій декаді лютого на території області спостерігалась помірно-тепла без суттєвих опадів погода, яка була обумовлена впливом антициклонів.
С е р е д н я за декаду температура повітря була на 1-3⁰ вищою за норму і становила (-1.3о )-(+0.4°). У минулому році в цей період було на 4-6⁰ тепліше.
М а к с и м а л ь н а температура повітря 26 лютого підвищувалась до 14-15°тепла, поверхня грунту нагрівалась у денні години до 17-21⁰.
М і н і м а л ь н а температура повітря у найбільш холодні ночі знижувалась до 9-13⁰ морозу, поверхня грунту охолоджувалась так само до 9-13⁰ морозу.
О п а д и у вигляді дощу та снігу спостерігались в окремі дні декади. Кількість їх за декаду становила 0.3 - 2мм, що відповідає 4-22% від декадної норми. У відповідній декаді минулого року опадів випало 11-19мм.
Глибина промерзання грунту на кінець декади становила 15-27см.
С н і г о в и й покрив на полях з зимуючими культурами на кінець декади був відсутній.
Середня за декаду відносна в о л о г і с т ь п о в і т р я становила 77-87%.
В і т е р упродовж декади був помірний, середня швидкість його не перевищувала 7-14 м/с.
Упродовж декади озимі зернові та плодові культури знаходились у стані зимового спокою. Загрозливих агрометумов для перезимівлі озимини не спостерігалось. Мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці та озимого ячменю знижувалась до 4-6⁰ морозу і була значно вищою за критичну температуру вимерзання, яка за розрахунками агрометеорологів, станом на 01 березня становила 17.6-19.7⁰ морозу для озимої пшениці та 14.5⁰ морозу - для озимого ячменю.