Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 787-62-06, 787-62-09
Декадний бюлетень

               У другій   декаді травня на території області спостерігалась тепла, переважно без опадів погода.

        С е р е д н я за декаду температура повітря була на 2-3º вищою за норму і становила  18.9-19,9º тепла. У минулому році в цей період було на 1-3º холодніше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря у денні години підвищувалась до 29-31º тепла. Поверхня грунту при цьому нагрівалась до 49-60º.

М і н і м а л ь н а температура повітря у нічні години знижувалась до 7-13º.

С е р е д н я за декаду температура грунту на глибині 10см була вищою за норму на 2-4º і становила 20-23º тепла, упродовж 4-7 днів вона підвищувалась до критичних для рослинності меж - 25º і вище.

О п а д и різної інтенсивності спостерігались на всій території області на початку декади упродовж 1-2 днів. Кількість їх за декаду на більшій частині території області становила 0.4-9мм, що відповідає 3-69% від декадної норми, місцями у центральних та південних районах випало 23-38мм (177-317% норми). 12 травня у м. Мелітополь була зафіксована сильна злива: за 1 годину випало 35мм, що класифікується як стихійне метеорологічне явище. У відповідній декаді минулого року кількість опадів на території області коливалась від 1 до 17мм.

С е р е д н я за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я  була вищою за норму і становила 66-73%..

В і т е р упродовж декади був помірний, у м. Бердянську упродовж 2 днів він посилювався до 15-17м/с.

Упродовж декади на території області спостерігались задовільні агрометеорологічні умови для росту та розвитку усіх сільгоспкультур. Забезпеченість продуктивною вологою орного шару грунту під соняшником, кукурудзою, горохом була  переважно добра та задовільна, що забезпечувало нормальний розвиток посівів.

На посівах с о н я ш н и к а спостерігалась поява 2-ої пари справжніх листків, на посівах пізніх строків відмічено сходи. Стан посівів переважає добрий.

На більшості спостережних ділянок у г о р о х у спостерігалась поява суцвіть, місцями почалося цвітіння. Середня висота рослин на кінець декади становила 22-55см. Стан посівів переважає добрий.

На посівах  п р о с а відмічено сходи. Стан посівів задовільний..

Г о р о д н і культури: на посівах огірків та томатів відмічено сходи, у томатів, висаджених розсадою, спостерігалась поява суцвіть.

С а д и. У плодових культур тривало формування плодів. У промисловому саду на території Мелітопольського району зареєстровано пошкодження дерев черешні шкідниками.  Агрометеорологічні умови в період формування плодів були задовільні.

П о л ь о в і роботи. У господарствах області тривала сівба пізніх сільгоспкультур. Проводили обробку посівів озимої пшениці та ярого ячменю гербіцидами, отрутохімікатами, регуляторами росту, культивацію полів та боронування під посів теплолюбних культур, заходи по догляду за культурами. В саду проводили обробку дерев отрутохімікатами від хвороб та шкідників. Погодні умови в період проведення польових робіт були сприятливі.