Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 787-62-06, 787-62-09
Декадний бюлетень

                     У другій декаді липня на території області спостерігалась помірно-холодна погода. С е р е д н я за декаду температура повітря була нижчою норму на 1-2° і становила 19,6-22.4º тепла. У минулому році в цей період було на 3-4º тепліше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря  підвищувалась до 29-31º. Поверхня грунту при цьому нагрівалась до 55-64º.

М і н і м а л ь н а температура повітря у нічні години на більшій частині території області знижувалась до 13-17º, місцями  до 9-11º тепла.

С е р е д н я за декаду температура грунту на глибині 10см була нижчою за норму на 1º і становила 24-27º тепла.

0 п а д и різної інтенсивності спостерігались на всій території області упродовж 1-3 днів. Кількість їх за декаду на більшій частині території становила 0,5-8мм, що відповідає 2-46% від декадної норми, в окремих районах випало 14-18мм, що становить 109-164% від декадної норми.У м. Бердянськ 16 липня був зафіксований значний дощ, за добу випало 44мм опадів, що становить 105% від місячної норми опадів. 

У відповідній декаді минулого року випало від 11до 64мм.

С е р е д н я за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я  була вищою за норму і становила 62-64%.

        В і т е р упродовж декади переважав помірний, у м. Бердянськ 15 липня  він посилювався до 16 м/с.

      За даними визначень 17 липня, на 92% площ з посівами соняшника, кукурудзи та проса у метровому шарі грунту містилась недостатня кількість продуктивної вологи, а на 54% обстежених площ корисної вологи було лише 5-26% від НПВ. Лише на спостереженій ділянці у Бердянському районі, завдяки ефективним опадам, кількість продуктивної вологи під кукурудзою збільшилась до задовільних значень.  

        На посівах п р о с а тривало викидання волоті. Середня висота рослин на кінець декади становила 39см. Стан посівів задовільний.

На спостережних ділянках з посівами с о н я ш н и к а тривало цвітіння. Середня висота рослин на кінець декади коливалась від 122 до 164см. Діаметр кошика становив 12-18см. Внаслідок високих денних температур повітря та дефіциту грунтової вологи, в окремих районах рослини соняшника у денні години втрачали тургор.

         Г о р о д н і культури. У томатів, в залежності від сорту, спостерігалась різна ступінь стиглості плодів. Розпочалося збирання томатів, які досягли повної стиглості.

С а д и. У плодових культур пізніх сортів тривав налив плодів. Агрометеорологічні умови декади були сприятливі для наливу плодів та накопичення в них цукру.

       П о л ь о в і роботи. У господарствах області тривав збір врожаю озимих, ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Погодні умови в період проведення польових робіт були задовільні. В окремі дні польові роботи призупинялись через локальні зливи.