Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 787-62-06, 787-62-09
Декадний бюлетень

Перша декада вересня відзначилась холодною погодою. На початку декади, внаслідок проходження активного холодного фронту, по області пройшли дощі, за інтенсивністю від невеликих до значних, відмічались грози, місцями посилення вітру до 15 м/с та град діаметром 5мм. Відбулося зниження денної температури повітря на 5-7º.

С е р е д н я за декаду температура повітря була на 2-3˚ нижчою за норму і становила 15-18° тепла. У минулому році в цей період було на 5-8° тепліше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря упродовж декади підвищувалась до 27-29°, поверхня грунту при цьому нагрівалась до 39-54⁰.

М і н і м а л ь н а температура повітря у нічні години знижувалась до 5-10º тепла, в північно-східних районах області – до 2-4о, поверхня грунту охолоджувалась до 2-8º тепла.

Середня за декаду т е м п е р а т у р а  г р у н т у  на глибині 10см була в межах норми та становила 19-21° тепла.

О п а д и різної інтенсивності спостерігались майже на всій території області 02 та 03 вересня. Кількість їх за декаду на більшій частині території області становила 3-8мм, що відповідає 23-55% від декадної норми. В північно-східних районах області випало 15-29мм (125-242% від декадної норми), з них 14-27мм випало 02 вересня. У відповідній декаді минулого року опадів випало від 0,1 до 3мм.

Середня за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я на всій території області була значно нижчою за  середні показники і становила 52-60%. Мінімальна вологість повітря на всій території області упродовж 2-6 днів знижувалась до критичних меж -30% та нижче.

В і т е р упродовж декади був помірний, середня швидкість його не перевищувала  10-14м/с, лише у м. Бердянську 02 вересня він посилювався до 15м/с.

Відсутність ефективних опадів, низька відносна вологість повітря, суховійні явища створювали малосприятливі умови для накопичення продуктивної вологи у грунті на ділянках під посів озимих культур, а через сухість та щільність грунту ускладнювалась його підготовка до сівби.

За даними визначень 07 вересня, вологозабезпеченість орного шару грунту на площах, призначених для сівби озимих культур під врожай 2022 року, була оптимальною 22-28мм лише в окремих районах області, на решті ділянок цей шар грунту був зволожений недостатньо, а на окремих спостережних ділянках  у південних районах області він був зовсім сухий. Разом з цим локальні опади дозволили на окремих ділянках розпочати сівбу озимої пшениці.

На кінець декади на окремих спостережних ділянках з посівами о з и м о ї  пшениці спостерігалось проростання зерна та перші сходи, у озимого  р і п а к у  спостерігались сходи та поява 1-го справжнього листа.

У  с о н я ш н и к а  на всіх спостережних ділянках у відмічена збиральна стиглість. Стан посівів добрий та задовільний.

С а д и. У плодових культур пізніх сортів тривав налив плодів.

П о л ь о в і  р о б о т и. В господарствах області розпочався збір врожаю соняшника. Погодні умови були сприятливі для проведення польових робіт.