Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 787-62-06, 787-62-09
Декадний бюлетень

     У першій декаді серпня на території області спостерігалась помірно-тепла, без суттєвих опадів погода.                           

С е р е д н я за декаду температура повітря була на 1-2⁰ вищою за норму і становила  23-25⁰ тепла. У минулому році в цей період було на 3-5⁰ прохолодніше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря  упродовж 3-7 днів підвищувалась до 30° та вище, абсолютний максимум досягав 35-37°, поверхня грунту при цьому нагрівалась до 54-65º.          М і н і м а л ь н а температура повітря у найбільш холодні ночі знижувалась до 10-17⁰, тепла, поверхня грунту охолоджувалась до 10-15⁰ тепла.

Т е м п е р а т у р а грунту на глибині 10см упродовж усієї декади підвищувалась до критичних для рослинності меж - 25⁰ і вище.

О п а д и спостерігались на всій території області  упродовж 1-2 днів, кількість їх за декаду становила 0.4-12мм, що відповідає 4-122% від декадної норми У відповідній декаді минулого року опадів випало від 28 до 109мм.

С е р е д н я за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я була значно нижчою за середні показники і становила 48-55%. Мінімальна вологість повітря майже на всій території області, упродовж 3-7 днів знижувалась до критичних меж - 30% та нижче.

В і т е р упродовж декади переважав помірний, середня швидкість його не перевищувала 8-14 м/с.

Через відсутність ефективних опадів упродовж декади, на території області зберігались складні агрометумови для вегетації пізніх сільгоспкультур.

У с о н я ш н и к а на більшості спостережних ділянок відмічено достигання насіння,  на окремих ділянках у північно-східних районах області тривало цвітіння. Середня висота рослин на кінець декади становила 120-176см, середній діаметр кошика -13-18см. У метровому шарі грунту під соняшником містилось 52-80мм корисної вологи при достатніх 91-130мм. Стан посівів переважав задовільний.

Г о р о д н і  культури. У томатів спостерігалась повна стиглість плодів.

С а д и. У плодових культур тривав налив плодів. Агрометеорологічні умови для росту та наливу плодів були сприятливі.

П о л ь о в і роботи. Проводили збір врожаю слив та томатів, у промисловому саду проводили обробку плодових культур отрутохімікатами. П о г о д н і  умови в період проведення польових робіт були сприятливі.