Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 787-62-06, 787-62-09
Декадний бюлетень

                        Перша декада червня відзначилась прохолодною та дощовою погодою. Спостерігались дощі різної інтенсивності від невеликих до значних, відмічались грози, місцями град.

С е р е д н я за декаду температура повітря була на 2-4°нижчою за норму и становила 16-19° тепла. У минулому році в цей період було на 2-4° тепліше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря у денні години підвищувалась до 23-26°тепла, поверхня грунту при цьому нагрівалась до 36-58⁰.            

М і н і м а л ь н а температура повітря у нічні години знижувалась до 10-14º тепла, поверхня грунту охолоджувалась на 1º інтенсивніше. 

С е р е д н я  за декаду температура грунту на глибині 10см була нижчою за середні багаторічні показники і становила 18-21⁰.

Зливові д о щ і спостерігались на всій території області упродовж 4-8 днів. Кількість опадів становила 40-124мм, що відповідає 255-954% від декадної норми та 87-276% від місячної норми. У відповідній декаді минулого року опадів випало від 3 до 17мм. 

Середня за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я  була вищою за норму і  становила 77-86%.

В і т е р упродовж декади був помірний, середня швидкість його не перевищувала 8-14м/с.

Агрометеорологічні умови декади для росту та розвитку усіх сільгоспкультур були задовільні. Завдяки опадам умови  вологозабезпеченності  посівів сільгоспкультур значно покращали. Разом з цим майже щоденні дощі, висока вологість повітря можуть призвести до погіршення фітосанітарного стану посівів зернових колосових культур. Станом на 07 червня запаси продуктивної вологи у метровому шарі грунту у порівнянні з попередніми визначеннями збільшились на 11-53мм. В цілому, на більшості спостережних ділянок зволоження метрового шару грунту було оптимальне. Тільки на окремих спостережних ділянках з посівами озимої пшениці та гороху воно було недостатнє.

У о з и м о ї  пшениці тривало цвітіння колосу, на окремих ділянках у південних районах області зерно досягло молочної стиглості. Середня висота рослин до кінця колосу на кінець декади становила 66-83см. Стан посівів добрий та задовільний. На окремих спостережних ділянках зареєстровано пошкодження колосу грибковими хворобами.

На посівах я р о г о ячменю на більшості спостережних ділянок тривало колосіння, на окремих ділянках зерно досягло молочної стиглості. Середня висота рослин до кінця колосу становила 64-66см. На 1м² сформувалось 283-608 продуктивних стебел, в одному колосі, в середньому, нараховувалось 17-22 розвинених та 1-3 недорозвинених колосків.

На спостережних ділянках з посівами  г о р о х у   на більшості спостережних ділянок триває цвітіння. Середня висота рослин на кінець декади становила 42-55см. На 1м² сформувалось 121-137 рослин. Стан посівів – добрий та задовільний На окремих спостережних ділянках зареєстровано пошкодження посівів шкідниками.

Г о р о д н і к у л ь т у р и: на посівах огірків відмічено появу бутонів, на посівах томатів – утворення бокових пагонів та цвітіння

С а д и. У плодових тривало формування плодів, у груші та яблуні спостерігалось припинення росту пагонів в довжину.

        П о л ь о в і роботи. В окремих господарствах проводили хімічну обробку посівів від шкідників. Проведенню польових робіт заважали дощі.