Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 787-62-06, 787-62-09
Декадний бюлетень

        Упродовж першої декади травня на території області переважала помірно-холодна погода. С е р е д н я за декаду температура повітря була нижчою за норму на 1° і становила 13-14° тепла. У минулому році в цей період було на 1° тепліше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря у денні години підвищувалась до 20-26°тепла, поверхня грунту при цьому нагрівалась до 45-54⁰.            

З а м о р о з к и   у повітрі, на поверхні грунту та на висоті 2см від нього, інтенсивністю від 1 до 3⁰, спостерігались в центральних та північно-східних районах області упродовж 2 днів. С е р е д н я  за декаду температура грунту на глибині 10см була вищою за середні багаторічні показники і становила 16-20⁰.

О п а д и у вигляді дощу спостерігались на всій території області упродовж 1-2 днів. Кількість їх за декаду коливалась від 3 до 10мм, що відповідає 23-67% від декадної норми. У відповідній декаді минулого року опадів випало від 8 до 33мм. 

Середня за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я  на більшій частині території була вищою за норму і  становила 58-70%.

В і т е р упродовж декади був помірний, середня швидкість його не перевищувала 11-13м/с, лише 9 травня на узбережжі азовського моря він посилювався до 16-17 м/с.

Через відсутність ефективних опадів кількість продуктивної вологи в грунті зменшилась. За даними визначень 07 травня на спостережних ділянках з посівами озимої пшениці та озимого ячменю кількість продуктивної вологи у метровому шарі грунту коливається від задовільних значень 105-119мм до незадовільних 36-38мм (26-28% від НПВ). На більшості спостережних ділянок з посівами ярого ячменю та гороху в орному шару грунту корисної вологи було недостатньо для нормального розвитку посівів – 8-20мм.

На посівах о з и м о ї пшениці та о з и м о г о ячменю  тривав ріст стебла. Середня висота рослин до відгину верхнього листка на кінець декади становила 15-22см, на кращих посівах 33-40см. Стан посівів добрий та задовільний. На окремих ділянках з посівами озимого ячменю в південних районах області зафіксовано пошкодження рослин хворобами (гельмінтоспоріозом).

На посівах  я р о г о ячменю почалося кущіння та утворення вузлових коренів. Середня висота рослин на кінець декади становила 15-18см. На 1м2  сформувалось 314-596 рослин. Стан посівів добрий та задовільний.

На спостережних ділянках з посівами г о р о х у на більшості ділянок спостерігався 3-й лист. Середня висота рослин на кінець декади становила 5-14см. На 1м2  сформувалось 121-137 рослин.  Стан посівів – добрий та задовільний.

На ділянках з посівами  с о н я ш н и к а   відмічено сходи.

Г о р о д н і к у л ь т у р и: на посівах томатів відмічено сходи.

С а д и. У груші, яблуні та сливи почалося цвітіння, триває цвітіння вишні, у  абрикосу кінець цвітіння. В південних районах області у вишні та черешні почалося формування плодів.

         П о л ь о в і роботи. У господарствах області розпочалася сівба кукурудзи,  тривала сівба соняшника, на присадибних ділянках - городніх  культур.  В окремих господарствах проводили хімічну обробку рослин від шкідників, хвороб та бур’янів, в плодових садах – дискування грунту. Погодні умови для проведення польових робіт були задовільні.