Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 787-62-06, 787-62-09
Декадний бюлетень

  У першій  декаді жовтня на території області спостерігалась помірно-тепла погода, в окремі дні спостерігались дощі різної інтенсивності.

С е р е д н я за декаду температура повітря була  на 1-2° вищою за норму  і становила 11.7-14.0º тепла. У минулому році в цей період  було на 1⁰ тепліше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря у денні години підвищувалась до 21-26°, поверхня грунту при цьому нагрівалась до 23-43º.

З а м о р о з к и у повітрі, на поверхні грунту та на висоті 2см від поверхні грунту спостерігались на всій території області упродовж 1-3 днів інтенсивністю 0-5⁰.

С е р е д н я за декаду температура грунту на глибині 10см була на 1⁰ вищою за норму і становила 14-16⁰ тепла.

З л и в о в і дощі різної інтенсивності спостерігались на всій території області  упродовж  2-5 днів. Кількість опадів за декаду становила 4-7мм, що відповідає 63-100% від декадної норми, місцями випало 16-18мм (200-224% від норми), у м. Запоріжжі- 54мм, що майже у 8 разів вище декадної норми. З них 33мм випало 05 жовтня. У відповідній декаді минулого року кількість  опадів на території області не перевищувала 2-6мм.

С е р е д н я за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я  була вищою за норму і становила 76-79%.

В і т е р упродовж декади переважав помірний, у смт. Пришиб 04 жовтня він посилювався до 15 м/с.

Упродовж декади на території області агрометеорологічні умови для росту та розвитку озимих культур, внаслідок випадіння опадів, підвищення відносної вологості повітря, дещо покращали. Разом з цим через нерівномірний розподіл опадів в часі і по території, станом на 7 жовтня вологозабезпеченість посівів озимих культур залишилась незадовільною. В орному шарі грунту на ділянках з посівами озимини містилось від 2 до 16мм продуктивної вологи, при достатніх 21-30мм, на окремих площах у південних районах області, грунт був зовсім сухий. За таких умов проростання зерна затримується, на решті ділянок відмічалось проростання зерна, і лише на окремих спостережних ділянках з'явилися сходи.

      У плодових та дикоростучих культур спостерігалось осіннє забарвлення листя.

      П о л ь о в і роботи. У господарствах області тривала сівба озимих культур. Погодні умови для проведення польових робіт були сприятливі, в окремі дні роботи призупинялись через випадіння опадів