Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 787-62-06, 787-62-09
Декадний бюлетень

      У другій декаді березня на території області спостерігалась тепла, переважно без опадів погода.

С е р е д н я  за декаду температура повітря була на 3-4º вищою за норму і становила 3,6-5,2º тепла. У минулому році в цей період  було на 3-4º холодніше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря у денні години  підвищувалась до 10-17º тепла, поверхня грунту при цьому нагрівалась до 25-35º тепла.

М і н і м а л ь н а температура повітря у нічні години  знижувалась до 3-6º морозу, у м. Гуляйполе – до 10о морозу, поверхня  грунту  охолоджувалась до 5-9º морозу, у м. Гуляйполе – до 11о морозу.

О п а д и  спостерігались на всій території області упродовж 1-3 днів. Кількість їх за декаду становила 2-10мм, що відповідає 18-89% від декадної норми. У відповідній декаді минулого року опадів  випало від 11 до 46мм.

С е р е д н я  за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я   була  нижчою за норму  і становила 69-81%.

В і т е р  упродовж декади переважав  помірний, 11 березня, внаслідок переміщення по території області холодного атмосферного фронту,  в окремих районах області він посилювався до 15-20м/с.                           

       За даними весняного обстеження проведеного метеостанціями області, на спостережних ділянках з посівами озимої пшениці триває кущіння. На 1м2  нараховувалось, в залежності від умов розвитку, 218- 461 рослина та 394-1737 стебел, на одній рослині сформувалось 1.6-4.0 стебел. Середня висота рослин на кінець декади коливалась від 7 до 20см. Стан посівів на спостережних ділянках переважає добрий.

      Станом на 17 березня  у метровому шарі грунту під озимою пшеницею запаси продуктивної вологи сформувались на рівні добрих та задовільних, на окремих ділянках – оптимальних  значень і коливались в межах від 92 до 176мм. Така кількість продуктивної вологи сприяла доброму укоріненню та росту посівів.

      Стан орного шару грунту та достатнє його зволоження створювали сприятливі умови для проведення весняно-польових робіт. В господарствах області, на 1.5-2.7 тижнів раніше звичайних строків розпочалася сівба ранніх ярих зернових та зернобобових культур. На окремих ділянках на кінець декади спостерігалось проростання зерна у ярого ячменю та гороху. Забезпеченість орного шару грунту достатня  для нормального розвитку посівів – 20-40мм.

      В орному шарі грунту на зябу містилось 23-40мм при достатніх для появи дружніх сходів сільгоспкультур - 30мм і більше.

      С а д и. У плодових культур триває набухання бруньок.

      П о л ь о в і роботи. У господарствах області тривала сівба ранніх ярих та зернобобових культур із внесенням добрив. Погодні умови для проведення польових робіт були сприятливі.