Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 702-30-34, 702-35-66
Декадний бюлетень

                         Упродовж другої декади лютого на території області переважала дуже тепла погода. 

         С е р е д н я за декаду температура повітря перевищувала норму на 4-5° і становила  2-3° тепла. У минулому році в цей період було на 7-10° холодніше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря підвищувалась до 7-13° тепла.

М і н і м а л ь н а температура повітря у нічні години знижувалась до 3-10º морозу. Поверхня грунту охолоджувалась до 4-9° морозу.

Слабкі о п а д и  спостерігались на всій території області упродовж 1-2 днів. Кількість їх за декаду становила 2-6мм що відповідає 18-43% від декадної норми. У відповідній декаді минулого року випало 5-10мм опадів.

Г р у н т  на кінець декади на всій території області повністю відтанув.

С н і г о в и й п о к р и в на полях з зимуючими культурами на кінець декади на всій території області був відсутній.

Середня за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я становила 76-85%.

В і т е р  упродовж декади був помірний, у м. Бердянську 13 та 18 лютого він посилювався до 15-16 м/с.

       Упродовж декади озимі зернові та плодові культури знаходились у стані зимового спокою. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці знижувалась до 1-2⁰ морозу і була значно вищою за критичну температуру вимерзання, яка за розрахунками агрометеорологів станом на 21 лютого становила 11,6-14,7⁰ морозу. Аномально тепла погода була малосприятливою для загартування рослин та сприяла втраті рослинами поживних речовин, внаслідок чого знижувалась їх зимостійкість.

      За даними відрощування гілок плодових культур, взятих агрометеорологами після хвилі сильних морозів, у зразках пошкоджень бруньок не спостерігалось.

     Д е р е в н і  культури. Внаслідок наростання тепла у дерев клену відмічено початок руху соків.

     П о л ь о в і роботи. У господарствах проводили підживлення посівів озимої пшениці та озимого ріпаку, обробку посівів озимого ріпаку отрутохімікатами з метою боротьби із шкідниками, обрізку плодових дерев. Погодні умови для проведення робіт були сприятливі.