Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 787-62-06, 787-62-09
Декадний бюлетень

              Упродовж третьої декади листопада спостерігалась тепла, дощова погода.

         С е р е д н я за декаду температура повітря на більшій частині території області була на 3-4° вищою за норму і становила 4-6° тепла. У минулому році в цей період було на 1-2˚ прохолодніше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря підвищувалась до 13-14° тепла, поверхня грунту при цьому нагрівалась до 12-17о тепла.          

М і н і м а л ь н а температура повітря у нічні години знижувалась до 4-10º морозу. Поверхня грунту охолоджувалась до 6-11° морозу.

О п а д и  у вигляді дощу спостерігались на всій території області упродовж 3-4 днів. Кількість їх за декаду становила на більшій частині території області  9-14мм, що відповідає 75-100% від декадної норми, місцями в південних та північно-східних районах області – 20-24мм (133-171% від декадної норми). У відповідній декаді минулого року випало 4-6мм опадів.

Г р у н т на кінець декади був талий.

С н і г о в и й п о к р и в на полях з зимуючими культурами на кінець декади був відсутній.

Середня за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я на більшій частині території області була  вищою за середні показники і становила 85-90%.

В і т е р упродовж декади переважав помірний, середня швидкість його не перевищувала 12-14м/с, лише 29 та 30 листопада місцями по області він посилювався до 15-19 м/с

Упродовж декади озимі та плодові культури знаходились у стані зимового спокою. На окремих спостережних ділянках у південних районах області наприкінці декади, внаслідок погодних умов, що склалися, було відмічено відновлення вегетації.

Аномально тепла погода була малосприятливою для загартування рослин, знижувала їх зимостійкість та сприяла втраті рослинами поживних речовин.

Мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці знижувалась до 1-3° морозу.