Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 787-62-06, 787-62-09
Декадний бюлетень

       У другій декаді травня на території області переважала помірно-холодна погода, часом йшли невеликі та помірні дощі.

 С е р е д н я  за декаду температура повітря була нижчою за норму на 1-2о і становила 13-16⁰ тепла. У минулому році в цей період було на 4-6о тепліше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря у денні години підвищувалась до 20-27° тепла, поверхня грунту при цьому нагрівалась до 44-60º.

М і н і м а л ь н а температура повітря у нічні години знижувалась до 0,1-9º тепла, поверхня грунту охолоджувалась на 1-3º інтенсивніше.  З а м о р о з к и  на грунті та на висоті 2см від поверхні грунту, інтенсивністю 1-2º, спостерігались місцями у центральних та  північно-східних районах області 14 травня.

С е р е д н я за декаду температура грунту на глибині 10см була в межах норми і становила 17-21º тепла.

Д о щ і  різної інтенсивності спостерігались на всій території області. Кількість опадів на більшій частині території становила 10-16мм, що відповідає 71-133% від декадної норми, на решті території випало 6-7мм (44-46% від норми). У відповідній декаді минулого року кількість опадів коливалась в межах 0,4-38мм.

С е р е д н я за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я на більшій частині території була в межах норми і дорівнювала 62-71%.

В і т е р упродовж декади був помірний, у м. Бердянську та с. Ботієве 12 та 13 травня він посилювався до 15-16м/с.

Опади, що випали наприкінці декади, мали локальний характер і поповнення вологозапасів у грунті не відбулося.

       На більшості спостережних ділянок у г о р о х у спостерігалась поява суцвіть, місцями почалося цвітіння. Середня висота рослин на кінець декади становила 24-33см. Стан посівів добрий та задовільний.

       На посівах  к у к у р у д з и  з’явилися сходи.

        На посівах  с о н я ш н и к а спостерігалась поява 2-ої пари справжніх листків, на посівах пізніх строків відмічено сходи. Стан посівів добрий та задовільний.

Г о р о д н і культури: на посівах огірків та томатів відмічено сходи, поява 1-го та 3-го справжніх листків, у томатів, висаджених розсадою, спостерігалась поява суцвіть.

С а д и.   У плодових культур тривало формування плодів. Агрометеорологічні умови в період формування плодів були задовільні. У промисловому саду на території  Мелітопольського району під час весняного обстеження зареєстровано пошкодження плодушок у черешні та вишні від заморозків у повітрі.

П о л ь о в і роботи. У господарствах області тривала сівба пізніх сільгоспкультур. Проводили обробку посівів гербіцидами, отрутохімікатами, інші заходи по догляду за культурами. В саду проводили обробку дерев отрутохімікатами від хвороб та шкідників. Погодні умови в період проведення польових робіт були сприятливі.