Передбачити, щоб попередити. Попередити, щоб запобігти
(061) 702-30-34, 702-35-66
Декадний бюлетень

          Погодні умови третьої декади грудня формувалися під впливом взаємодії північно-західних циклонів з Центрально-Азійським антициклоном. Вплив циклонів обумовив теплу дощову погоду з туманами.

        С е р е д н я за декаду температура повітря була на 3-4° вищою за норму і становила 2-3° тепла. У минулому році в цей період було на 5-7° холодніше.

М а к с и м а л ь н а температура повітря у денні години підвищувалась до 7-8° тепла, поверхня грунту при цьому нагрівалась до 10-11° тепла.

М і н і м а л ь н а температура повітря у нічні години на початку декади знижувалась до 3-5º морозу, на поверхні грунту – до 4-5º морозу.

О п а д и спостерігались по області упродовж 2-3 днів. Кількість їх за декаду становила 16-18мм, що відповідає 89-113% від декадної норми. Добовий максимум становив 9-12мм.  У відповідній декаді минулого року випало 25-47мм опадів.

Грунт на кінець декади відтанув на всю глибину.

С н і г о в и й  покрив на полях з зимуючими культурами був відсутній.

Середня за декаду відносна в о л о г і с т ь  п о в і т р я була вищою за середні показники і становила 90-94%.

В і т е р упродовж декади переважав помірний, середня швидкість його не перевищувала 12-13м/с.

Упродовж декади озимі та плодові культури знаходились у стані зимового спокою.

Мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці на початку декади знижувалась до 2°морозу. Сніговий покрив на полях з зимуючими культурами, був відсутній. Аномально тепла погода була малосприятливою для загартування рослин, знижувала їх зимостійкість та сприяла втраті рослинами поживних речовин. Талий грунт у більшості днів декади та опади створювали сприятливі умови для формування вологозапасів у грунті.